• Skúšku na vodičské oprávnenie som absolvovala pred troma rokmi! Za perfektné vzdelávanie veľká vďaka patrí Autoškole Horváth!

  by Hajnalka

D1, D kategória

Kinek ajánljuk?

Egy autóbuszvezetőnek kellő önbizalommal, elszántsággal, kiváló szakmai tudással kell rendelkeznie ahhoz, hogy teljes biztonsággal láthassa el mindennapi feladatát. Azonban az autóbuszvezetői szakma iránt érdeklődőknek előbb egy „D” kategóriás vezetői tanfolyamot kell elvégezniük. A leendő profi autóbuszvezetőknek autósiskolánk egy olyan „D” kategóriás tanfolyamot biztosít, melynek során a tanuló megszerzi azt a mennyiségű és minőségű tudást, mely révén felelősségteljes, megbízható és szakmáját kifogástalanul végző sofőr lesz.

Milyen gépjárműveket vezethet „D1” és „D” vezetői engedéllyel?

A „D1” kategóriás vezetői engedéllyel olyan gépjárművet vezethet, amely:

 • a vezetőn kívül legfeljebb 16 utas szállítására tervezett és gyártott, 8 métert meg nem haladó legnagyobb hosszúságú;
 • az előző pontban leírt gépjárműből és könnyű (750 kg nem meghaladó tömegű) pótkocsiból álló járműszerelvény.


A „D1”-es kategóriába leggyakrabban a fent említett paraméterekkel rendelkező kisbuszok tartoznak. Fontos, hogy a Tt. 49/2014 sz. törvénye alapján a „D1” vezetői engedély nemcsak „D1“ kategóriás járművek, hanem „T” kategóriás gépjárművek (pótkocsis mezőgazdasági, erdészeti traktorok) vezetésére is feljogosít.

A „D” kategóriás vezetői engedéllyel olyan gépjárművet vezethet, amely:

 • a vezetőn kívül több mint 8 utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű;
 • az előző pontban leírt gépjárműből és könnyű (750 kg nem meghaladó tömegű) pótkocsiból álló járműszerelvény.


Ebbe a kategóriába minden méretű és típusú autóbusz beletartozik. Fontos, hogy a Tt. 49/2014 sz. törvénye alapján a „D” vezetői engedély nemcsak „D“ kategóriás járművek, hanem „D1” és „T” kategóriás gépjárművek (kisbusz valamint pótkocsis mezőgazdasági és erdészeti traktorok) vezetésére is feljogosít.

A tanfolyamon való részvétel feltételei „D1” kategóriánál

 • Betöltött 21. életév
 • „B” kategóriás vezetői engedély
 • A kötelező orvosi alkalmassági vizsgálaton való részvétel (pszichológiai vizsgálat is)
 • Állandó lakhely Szlovákia területén


A tanfolyamon való részvétel feltételei „D” kategóriánál

 • Betöltött 24. életév
 • „B” kategóriás vezetői engedély
 • A kötelező orvosi alkalmassági vizsgálaton való részvétel (pszichológiai vizsgálat is)
 • Állandó lakhely Szlovákia területén

Personalne

Personalne

Rychlost

Rychlost

Testy

Testy

loader image
Category: All
Sort by: Numeric
Order: Ascending
 • Fabia White Front

Válassz iskoláink közül:
Vyber si školu: