• Skúšku na vodičské oprávnenie som absolvovala pred troma rokmi! Za perfektné vzdelávanie veľká vďaka patrí Autoškole Horváth!

  by Hajnalka

B kategória

Kinek ajánljuk?

Mindenkinek! Ma már majdnem minden családban van autó, sok esetben egynél is több. Legtöbbször a mindennapi munkahelyi ingázás is autóhoz van kötve. Ezért az egyik legnépszerűbb a személygépkocsik vezetésére feljogosító B kategóriás jogosítvány megszerzése. Bátran kimerjük jelenteni, hogy ez nemcsak a fiatalok körében van így, de tanfolyamunkon akad középkorú, sőt nyugdíjas korú tanuló is!

A „B” kategóriás tanfolyamra jelentkezők szíves figyelmébe ajánljuk a munkabiztonsági tanfolyamunkat amelyre a céges személyautókat vezetőknek van szükségük.

Milyen gépjárműveket vezethet B kategóriás vezetői engedéllyel?

A Tt. 49/2014 sz. törvény szerint a B kategóriába a következő gépjárművek tartoznak:

 • A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amely a vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű.
 • Az első pontban leírt gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó könnyű pótkocsiból álló járműszerelvény.
 • az első pontban leírt gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy e járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 4 250 kg.


Tehát a B kategóriás vezetői engedéllyel személygépkocsin kívül vezethet:

 • a személyszállításban gyakran alkalmazott kilenc személyes (sofőrrel együtt) mikrobuszt,
 • a személygépkocsiból/mikrobuszból és pótkocsiból álló szerelvényt,
 • az AM és a B1 kategóriákba sorolható gépjárműveket, pl. mopedet vagy quadot is.


A tanfolyamon való részvétel feltételei

 • Még nem töltötte be 18. életévét, de érdeklődik a személygépkocsis vezetői engedély megszerzése iránt? Semmi gond! Nálunk az érvényes jogszabályok értelmében már 17 évesen megszerezheti a személygépkocsi vezetésére feljogosító vezetői engedélyét. Sőt, magát a tanfolyamot a 16. életév betöltése után el lehet kezdeni, de a vizsgázás csak a 17. életév betöltése után megengedett.


Ha a 17 éves korában megszerzett vezetői engedélyével autót szeretne vezetni, akkor azt csak az alábbi feltételek mellett teheti meg:

 • a 18. életév betöltéséig, de legkevesebb három hónapig, olyan személy társaságában vezethet, akinek legalább 10 éve van „B” kategóriás vezetői engedélye, melyet köteles magánál tartani a fiatal sofőr mellett utazva;
 • a kísérő személyt a fiatal sofőr törvényes képviselőjének kérvénye alapján a rendőrségen bejegyzik;
 • a kísérő személy nem lehet alkohol vagy más függőséget okozó szer befolyása alatt.
 • A kötelező orvosi alkalmassági vizsgálaton való részvétel
 • Állandó lakhely Szlovákia területén

Personalne

Personalne

Rychlost

Rychlost

Testy

Testy

loader image
Category: All
Sort by: Numeric
Order: Ascending
 • Fabia White Front

Válassz iskoláink közül:
Vyber si školu: